Wymiana i przebudowa instalacji centralnego ogrzewania.
Przy wymianie grzejników i przebudowie instalacji centralnego ogrzewania wewnątrz lokalu mieszkalnego należy przestrzegać poniższych warunków
- Wymiana grzejników w lokalu może odbywać się wyłącznie poza sezonem grzewczym a w sezonie grzewczym w uzasadnionych przypadkach wyłącznie przy zastosowaniu metody nie wymagającej spuszczenia czynnika grzewczego z instalacji.
- W przypadku planowanej zmiany przebiegi instalacji centralnego ogrzewania w lokalu jej wymiana może być wykonana wyłącznie w oparciu o projekt przebiegu nowej instalacji zaakceptowany przez administrację Spółdzielni. Instalacja centralnego ogrzewania jest integralną częścią ( częścią wspólną ) w budynku, nie można z niej rezygnować. Spółdzielnia nie wyrazi zgody na jej likwidację.
- W przypadku wymiany grzejnika w lokalu dopuszcza się montaż grzejników o tej samej mocy grzewczej co istniejące.
- Przed zdemontowaniem grzejników należy złożyć pismo celem uzyskania zgody na wymianę grzejników lub demontaż grzejnika w kuchni. Jednocześnie należy uzgodnić termin przełożenia podzielników, koszt przełożenia podzielników obciąża właściciela lokalu.
- Nowo montowane grzejniki muszą spełniać wymogi ustawy o wyrobach i winny posiadać atest. Winny spełniać wymogi dla instalacji pompowych ( wyższe ciśnienie).
- Po wymianie grzejników właściciel lokalu zobowiązany jest po zakończeniu robót dostarczyć do administracji Spółdzielni kopię dokumentów producenta grzejników, które są niezbędne do określenia wartości obliczeniowej kosztów zużytego ciepła.
- Zdemontowane grzejniki właściciel lokalu utylizuje na własny koszt
- Zamontowane grzejniki stanowią element części wspólnej budynku i nie można ich demontować i zabierać.
- Na wymienione grzejniki właściciel lokalu egzekwuje uprawnienia wynikłe z tytułu gwarancji i rękojmi za wady a także przejmuje odpowiedzialność za ewentualne wynikłe szkody zadaniowe z wad grzejników lub niestarannego wykonania przeróbek pionów i poziomów oraz za ewentualne niedogrzewania i problemy związane z działaniem i regulacją instalacji spowodowane wymianą grzejników.
- Wymiana grzejników i prace związane z przeróbką instalacji właściciel lokalu wykonuje na własny koszt i ryzyko.
- Wartość kosztu wody pobranej do uzupełnienia zładu oblicza się jako iloczyn masy wody pobranej do uzupełnienia zładów m3 i obowiązującej ceny jednostkowej 1 m3 zładu ( zł/m3)
- Koszt uzupełnienia wody związany z wymianą grzejników pokrywa właściciel lokalu.
- Zakończenie prac należy zgłosić w administracji Spółdzielni celem sprawdzenia czy nie nastąpiło uszkodzenie majątku Spółdzielni celem naprawy.